תערוכה של גלי טימן בגלריית אלפרד בנווה צדק

הערב, 7 במאי, תתקיים תערוכת יחיד של האמנית הקונספטואלית גלי טימן, עובדת הקאמרי, בגלריית אלפרד. לאחר שאצרה תערוכות במקומות אלטרנטיביים כמו: חדר שירותים של קולנוע לב ומכולת שכונתית ברש"י עברה האמנית גלי טימן ליצור ספר אמן בעבודת יד שנמכר ביריד ארטפורט וברחבי תל אביב

 

גלי טימן, תל-אביבית מלידה, אמנית קונספטואלית, לאחרונה קיבלה מלגה מקרן רבינוביץ לספר אמן שבמקום להיות מוצג בתערוכה ייוצר במהדורה מצומצמת של 50 עותקים. הספר עשוי בעבודת יד, 29 עמודים צבעוניים, בטכניקה מעורבת של צילום, ציור, הדבקות וטקסט. הוא השתתף ביריד ספרים, במדור ספרי אמן, בארטפורט תל אביב.

 

ספר אמן הוא מעין סיפור חסר עלילה על דמות שהסיפור שלה הוא דרך תמונות, קצת טקסט ואיורים. יש בו משהו משעשע, מדובר בפופסי ניברון, בחורה צעירה, נערת צ'לסי בלונדון בשנות ה-60, זה היה מעוז של היפים (היום מעוז של יאפים) בחורה מגניבה שחיה בשנות ה-60 שלא קורה לה כלום, כאשר שנים אלו הן שנים מאוד סוערות שחולפות על ידה. היא חיה במקום הנכון בזמן הנכון אבל שום דבר לא קורה. הדמות הזו היא פופסי ניברון, היא דיאגנוסטיקנית, היא עוזרת בסתר לאנשים (כי זה לא "מגניב" לעשות את זה בפומבי) ובשלב מסוים יצאה עם משהו מחבורת אדריכלים אוונגרדיים בשנות ה-60 שקראו להם ארכיגראם.

 

הספר עשוי בעבודת יד, 29 עמודים צבעוניים, בטכניקה מעורבת של צילום, ציור, הדבקות וטקסט. הוא השתתף ביריד ספרים, ספרי אומן, בארטפורט תל אביב.

 

 

היסטורית האמנות של גלי:

למדה במספר מוסדות:

למדה צילום בקאמרה אובסקורה, בעלת תואר ראשון בספרות מהאוניברסיטה הפתוחה, ובמקביל למדה אמנות בין תחומית במדרשה לאומנות ברמת השרון (היום בבית ברל).

בעלת תואר שני מסנטרל סנט מרטינס קולג' בלונדון, אחד המוסדות המפורסמים ללימודי אמנות (2004).

 

השתתפה בשתי תערוכות יחיד בגלריית לימבוס בתל אביב בתחילת שנות האלפיים. אחרי שחזרה מלונדון היו לה שלוש תערוכות יחיד בבית האומנים באלחריזי, השתתפה בתערוכות קבוצתיות גם בארץ וגם באנגליה.

 

תערוכות:

בימים אלו היא משתתפת בתערוכה באנגליה בוויזביץ', עיירת לוויין לקיימברידג'.

 

בשנת 2011 השתתפה בתערוכה קבוצתית בגלריית טנדר פיקסל במרכז לונדון. במקביל הייתה לה תערוכת יחיד בחלון חנות הספרים שלהם שנקראה "lost own voice".

 

ביולי האחרון נפתחה תערוכה קבוצתית בגלריית צדיק, ברחוב שמעון הצדיק ביפו, בה הוצגה תמונה של מיקס מדיה של גלי.

 

בשנת 2004 – אצרה תערוכה בחלל אלטרנטיבי, אצרה תערוכה קבוצתית מכולת שכונתית ברחוב רש"י – בהשתתפות אמנים ישראלים בתחומי ציור, צילום, ופיסול. תושבי השכונה מאוד התפלאו לראות בין הלחם והחלב אמנות וזה התקבל בהתלהבות רבה.

 

בשנת 2009, אחרי שחזרה מלימודיה בלונדון, הבינה שאנשים זכרו את התערוכה מכולת, החליטה לקיים ליין של תערוכות בחללים אלטרנטיביים: אחד מהם היה בשירותים של קולנוע לב. לתערוכה קראו "סלח לי אבי כי חטאתי", ועסקה בכל הווידויים הקטנים שאנחנו שומעים בחללים ציבוריים ותאי השירותים ששימשו כתאי וידוי.<
מתוך ספר האמן של גלי טימן מתוך ספר האמן של גלי טימן הזמנה לתערוכה של גלי טימן
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים