גרסת השחקן – חנה מרון

 

אני – שחקנית.

 

אבל אני גם – חלק מהארץ הזאת.

 

ידעתי שאני שחקנית כש...– אני לא חושבת שאני ידעתי, אבל הייתי שחקנית מגיל ארבע. תמיד אהבתי לדמיין את עצמי בסיטואציה שבה לא הייתי, כתוצאה מחיים דיי קשים בילדות, זו הייתה עבורי בריחה מהחיים. היה נפלא לדמיין את עצמי בתור ילד אחר. אחר כך הגיע המפגש עם התיאטרון, שהתנהל בצורה מוצלחת.

 

תחנות בימתיות – מגיל ארבע כמעט ולא הפסקתי לשחק, אפשר לומר עד היום, כשאני חוגגת תשעים. שיחקתי מגיל צעיר, קודם בגרמניה, בהמשך בצרפת בגיל תשע-עשר ואחר כך בארץ. שיחקתי בתיאטרון הקומדיה הארצישראלית של מרים ברנשטיין-כהן ומיכאל גור, בתיאטרון האוהל, בהבימה וכמובן בקאמרי. במלחמת העולם השנייה הייתי חלק מהלהקה הצבאית של הבריגדה בצבא הבריטי. היו איתי שם חנה מאירצ'ק, שלימים הפכה לחנה מרון, שלמה דויטשר, אליהו רוזנברג, שהיה מנהל הלהקה, ואחרים.

 

השראות תיאטרליות יוסף מילוא, שהיה מנהל ואחד ממייסדי הקאמרי, וגרשון פלוטקין, שהיה במאי התיאטרון. אלה שני אנשים שמאוד השפיעו עליי.

 

תפקיד נחשק – אני מצליחה לחשוק בכל תפקיד שנותנים לי, אני אוהבת כל מה שאני עושה. אף פעם לא חלמתי על תפקיד מסוים, היה לי מזל, קיבלתי תפקידים מצויינים ועשיתי את מה שאהבתי לעשות.

 

כשיורד המסך – לשמחתי יש לי משפחה ואני אוהבת לחזור לביתי. בתקופה שקדמה למשפחה הייתי הולכת ל"כסית", להיות עם החבר'ה של הבוהמה.

 

מוטו לבמה – לאהוב את הבמה, להתפתח, לקרוא ספרות, להתעניין בתיאטרון בכל צורותיו ולקוות לטוב.

 

אמונות טפלות – אין לי אמונות טפלות. אני מאמינה בעצמי, אם זה טפל או לא –אחרים ישפטו.

 

נמשיך לראות אותך על הבמה?
אני מקווה שכן. בינתיים שום דבר לא עומד על הפרק, אבל אם יציעו לי משהו מעניין, למה לא? אני מוכנה להתנסות בכל דבר, גם בטלוויזיה ובסרטים, אם ההצעה תמצא חן בעיניי, כמובן.

 

התיאטרון הקאמרי ועיריית תל-אביב- יפו עורכים מופע  מחווה מיוחד לשחקנית חנה מרון במלאת לה תשעים. לפרטים נוספים לחצו כאן>>אח הימים היפיםהילולת רפאים
מערכות כירטוס וקופות - טיטאן | עיצוב ובניית אתרים - לופים